Jak dobrać torebkę do stylizacji?

Damska torebka - czyli coś, czego nie może zrozumieć żaden mężczyzna. Dla kobiety jest ona rzeczą niezbędną, jeśli chodzi o jakiekolwiek wyjście z domu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi pomieścić naprawdę wiele rzeczy. Warto jednak zwrócić uwagę, aby była odpowiednio dobrana do danej stylizacji i tym samym stanowiła modny dodatek. Dobór torebki do stroju może być skomplikowany - istnieje wiele fasonów i wielkości, a ponadto są one dostępne w rozmaitych kolorach i fakturach. Jak nosić torebkę, aby nasza stylizacja stanowiła zgraną całość? Odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Oficjalne wyjście – mała torebka. Zakupy – pełna dowolność

Wybór wielkości torebek jest ogromny – począwszy od małych kopertówek do sporych toreb typu shopper. Jak zatem dobrać torebkę do stroju? Wszystko zależy od tego, ile rzeczy jest nam potrzebne. Jeżeli wybieramy się do pracy czy na zakupy, dobrym wyborem będzie wariant średniej wielkości. Jednakże wybierając się na eleganckie przyjęcie bądź imprezę, zaleca się zabranie ze sobą niewielkiej torebki. W takiej sytuacji warto skupić się na kolorze bądź fasonie.

Jak podkreślić swoją figurę za pomocą torebki?

Dobór torebki do figury nie jest skomplikowany, choć mogłoby się tak wydawać. Kobiety o niskim wzroście nie powinny decydować się na noszenie dużych toreb typu shopper, ponieważ będą one je przytłaczać. Natomiast puszyste, wysokie Panie nie powinny nosić niewielkich torebek, ponieważ podkreślą one ich krągłości.

Torebka na długim pasku – jak ją nosić?

Jak nosić torebkę na długim pasku? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Warto wiedzieć, iż pasuje ona do większości stylizacji i ma wiele zalet. Jest przede wszystkim wygodna, ponieważ łatwo coś z niej wyciągnąć z uwagi na jej niskie zawieszenie w porównaniu do torebek zakładanych bezpośrednio na ramię. Ponadto, torebka przełożona przez ramię nie zsuwa się, ani też nie trzeba trzymać jej w ręce. Torebki na długim pasku są idealne do noszenia w nich cięższych rzeczy na przykład książek, ponieważ przełożone przez ramię torebki wydają się lżejsze i kręgosłup jest znacznie mniej obciążany.

Torebka a buty – na co zwracać uwagę?

Popularne jest stwierdzenie, iż torebka oraz buty powinny być w identycznym kolorze. Jednakże moda znacznie się zmienia i nie jest to obecnie konieczne. Jak dobrać torebkę do butów? Przede wszystkim jej stylistyka powinna pasować do stylistyki butów – to znaczy, iż na przykład sportowa torebka nie powinna być zakładana do eleganckiej sukienki i na odwrót – kopertówki nie powinno zabierać się ze sobą do pracy. Jeżeli ubieramy czarne buty, torebka może być kolorowa, jednak odcień powinien być dopasowany do reszty stroju.

Idealna torebka do sukienki

Jeżeli chodzi o dobór torebki do sukienki, to powinna być ona przede wszystkim niewielkich gabarytów, ponieważ na imprezę w klubie bądź eleganckie przyjęcie zabiera się ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Do sukienek najbardziej pasują torebki na długim i wąskim pasku, z których można zrezygnować, aby trzymać torebkę w dłoni. Jeżeli zaś chodzi o dobór modelu, fasonu i koloru to powinien być on dopasowany do stylu danej sukienki. Przykładowo, ubierając sukienkę z falbankami i innymi dekoracyjnymi elementami, w wyrazistym kolorze, warto zdecydować się na torebkę w stonowanym odcieniu i bez rzucających się w oczy zdobień.

Co jeszcze warto wiedzieć, dobierając torebkę do stylizacji?

Właściwy wybór torebki do stylizacji opiera się nie tylko na jej wymiarach, kolorze i stylu. Równie ważna może być funkcja, jaką dana torebka ma pełnić. Jeżeli zależy nam na tym, aby była ona przede wszystkim stylowym dodatkiem, warto skupić się przede wszystkim na jej wyglądzie i wybrać taką, która pasuje do naszego stylu i osobowości. Jeżeli natomiast wybieramy się na zakupy, torba, którą ze sobą weźmiemy, powinna być przede wszystkim pojemna oraz praktyczna. 

Oprócz tego warto zwracać uwagę na dopasowanie torebki nie tylko do stroju, ale też do pozostałych dodatków, takich jak biżuteria – warto unikać łączenia złotych elementów ze srebrnymi w stylizacjach.

Twórz swój własny styl